Profil

MADALINA to ciemnoniebiesko kwitnąca odmiana, wyhodowana przez Instytut Nardi w Rumunii. Nasza ścisła współpraca i częsta wymiana materiałów sprawiły, że wyłącznie DSV reprezentuje tę odmianę. Pochodzenie genetyczne MADALINA pochodzi całkowicie od rumuńskich przodków. Fakt ten prowadzi do doskonałej zimotrwałości i odporności, co uzupełnia dobra tolerancja na suszę. Ponadto MADALINA to tak zwany „typ kontynentalny”, który bardzo dobrze komponuje się z klimatem wschodnioeuropejskim. MADALINA należy do grupy 4 * spoczynku jesiennego. Oprócz przydatności klimatycznej potencjał plonu tej odmiany stanowi znaczącą poprawę w porównaniu z powszechnie stosowanymi odmianami.

  • Bardzo dobra zimotrwałość
  • Bardzo wysoka tolerancja na suszę
  • Wysoki plon masy i białka

Cechy szczególne

* Większość roślin lucerny odpoczywa jesienią, aby przygotować się na zimę. Typy uśpione wczesną jesienią wykazują niewielki wzrost po cięciu we wrześniu, typy uśpione późną jesienią wykazują znaczny wzrost. Poziom spoczynku mierzy się w skali (1 – 9), gdzie 1 = spoczynek bardzo wcześnie, a 9 = nie odpoczywa. Jesienne klasy spoczynkowe (2 – 4) są typami wytrzymałymi.

Wysiew

20 – 25 kg/ha

Termin wysiewu

kwiecień - maj lub lipiec - sierpień

Użytkowanie

4 pokosy w ciągu roku

Zawarte tutaj informacje o odmianach, zalecenia i opisy, zostały podane zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i przekonaniem, ale bez gwarancji kompletności i dokładności. Nie możemy zagwarantować, że opisane właściwości są powtarzalne. Wszystkie informacje służą jako pomoc w podejmowaniu decyzji. Składy mieszanek mogą się zmienić, jeśli poszczególne odmiany są niedostępne. Stan na 10/2022 z zastrzeżeniem wprowadzania zmian.