LEGU-HAFER-GPS PLUS WV

PDF KARTA PRODUKTU

Profil

Legu-Hafer-GPS wielostronna mieszanka GPS na uprawę w plonie głónym i jako międzyplon. Chwasty zostają stłumione, a plon w porównaniu do siewu czystego jest bardziej stabilny. Jako uprawa w plonie głównym osiąga plon pomiędzy 9 – 13 t s.m./ha.

Legu-Hafer-GPS Plus WV w wąskim płodozmianie na biogaz przyczynia się do rozluźnienia tego płodozmianu. Udział roślin strączkowych prowadzi do szybkiego pokrycia gleby i działa pozytywne jako przedplon. W mieszance rośliny strączkowe korzystają ze wspomagającego działania owsa i dzięki temu mogą się lepiej rozwijać. Wszystkie składniki (owies, wyka jara, groch, słonecznik i życica) wysiewane są w tym samym czasie, co oszczędza czas i pieniądze. Ze względu na udział grochu, wyki i słonecznika mieszanka jest kolorowo kwitnąca i rzuca się w oczy w krajobrazie.

Legu-Hafer-GPS można wysiewać jako uprawę główną wczesną wiosną lub jako międzyplon przeznaczony do zbioru latem.

  • Łatwy proces uprawy
  • Wysoki potencjał plonowania
  • Tłumienie chwastów

Skład

61% Owies
13% groch pastewny
13% wyka jara
6.5% Życica westerwoldzka
6.5% życica wielokwiatowa
61% Owies
13% groch pastewny
13% wyka jara
6.5% Życica westerwoldzka
6.5% życica wielokwiatowa

Wskazówki uprawowe

Ilość wysiewu 120 - 150 kg/ha
Termin wysiewu od początku marca do połowy kwietnia
Ilość wysiewu 120 - 150 kg/ha
Termin wysiewu od początku marca do połowy kwietnia

Zawarte tutaj informacje o odmianach, zalecenia i opisy, zostały podane zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i przekonaniem, ale bez gwarancji kompletności i dokładności. Nie możemy zagwarantować, że opisane właściwości są powtarzalne. Wszystkie informacje służą jako pomoc w podejmowaniu decyzji. Składy mieszanek mogą się zmienić, jeśli poszczególne odmiany są niedostępne. Stan na 01/2021 z zastrzeżeniem wprowadzania zmian.